Sport, turystyka » Wakacje
|
|
Kreta mapa
Heraklion (Iraklion) to największe miasto Krety. Z liczbą omal 140 tysięcy mieszkańców jest on czwartym co do wielkości greckim miastem. Wraz z przyległymi miejscowościami wytwarza aglomerację skupiającą około 200 tysięcy ludzi. Ważną rolę, jaką Heraklion pełni na Krecie podkreśla fakt, że miasto to jest też administracyjną stolicą wyspy. Obecnie miasto jest znane pod wieloma nazwami, jakie funkcjonowały na przestrzeni setek lat jego historii. Warto wymienić i znać kilka najważniejszych, jakie wciąż są używane na Krecie: Heraklion, Herakleion, Iraklion, Iraklio to transliteracja starożytnego imienia , jakie nosił Idaean Herakles. Proszę jednak nie łączyć tego Heraklesa z mitycznymi dwunastoma pracami, gdyż imiennik Heraklionu to starożytny mieszkaniec Grecji znany z tego, że zapoczątkował tradycję koronowania głów olimpijskich zwycięzców wieńcami z oliwnych gałązek. Drugie cały czas spotykane określenie Heraklionu to Candia. Jest to wenecka nazwa tego ośrodki miejskie wywodzącą się od słowa Chandax. Pod tym trudnym zwrotem kryje się grecka nazwa fosy. Ciekawostką i równocześnie dowodem na wielokulturowość Heraklionu jest to, że określenie wywodzi się od arabskiego wyrazu al-?andaq rab?. Tym sposobem nazwa Candia skupia w sobie wpływy trzech najważniejszych kultur kształtujących historię Krety.
http://katalog.red-links.com/trzy,94093.html
![]() data: 16-03-2012
| szczegóły
|
|
|
Kreta mapa
Heraklion (Iraklion) to największe miasto Krety. Z liczbą prawie 140 tysięcy mieszkańców jest on czwartym co do wielkości greckim miastem. Wraz z przyległymi miejscowościami produkuje aglomerację skupiającą około 200 tysięcy osób. Istotną rolę, jaką Heraklion pełni na Krecie podkreśla fakt, że miasto to jest również administracyjną stolicą wyspy. Obecnie miasto jest znane pod kilkoma nazwami, jakie funkcjonowały na przestrzeni setek lat jego historii. Warto wymienić i znać kilka najważniejszych, jakie cały czas są używane na Krecie: Heraklion, Herakleion, Iraklion, Iraklio to transliteracja starożytnego imienia , jakie nosił Idaean Herakles. Proszę jednakże nie łączyć tego Heraklesa z mitycznymi dwunastoma pracami, gdyż imiennik Heraklionu to starożytny mieszkaniec Grecji znany z tego, że zapoczątkował tradycję koronowania głów olimpijskich zwycięzców wieńcami z oliwnych gałązek. Drugie nadal spotykane określenie Heraklionu to Candia. Jest to wenecka nazwa tego miasta wywodzącą się od wyrazu Chandax. Pod tym trudnym zwrotem kryje się grecka nazwa fosy. Ciekawostką i jednocześnie dowodem na wielokulturowość Heraklionu jest to, że określenie wywodzi się od arabskiego wyrazu al-?andaq rab?. Tym sposobem nazwa Candia koncentruje w sobie wpływy trzech najważniejszych kultur kształtujących historię Krety.
http://seo.paulinar.waw.pl/24692/kreta-mapa/
![]() data: 13-04-2012
| szczegóły
|
|
|
Kreta mapa
Heraklion (Iraklion) to największe miasto Krety. Z liczbą prawie że 140 tysięcy mieszkańców jest on czwartym co do wielkości greckim miastem. Wraz z przyległymi miejscowościami tworzy aglomerację skupiającą około 200 tysięcy osób. Ważną rolę, jaką Heraklion pełni na Krecie podkreśla fakt, że miasto to jest też administracyjną stolicą wyspy. Dzisiaj miasto jest znane pod wieloma nazwami, jakie funkcjonowały na przestrzeni setek lat jego historii. Warto wymienić i znać wiele najważniejszych, jakie wciąż są używane na Krecie: Heraklion, Herakleion, Iraklion, Iraklio to transliteracja starożytnego imienia , jakie nosił Idaean Herakles. Proszę natomiast nie łączyć tego Heraklesa z mitycznymi dwunastoma pracami, gdyż imiennik Heraklionu to starożytny mieszkaniec Grecji znany z tego, że zapoczątkował tradycję koronowania głów olimpijskich zwycięzców wieńcami z oliwnych gałązek. Drugie nadal spotykane określenie Heraklionu to Candia. Jest to wenecka nazwa tego miasta wywodzącą się od słowa Chandax. Pod tym niełatwym zwrotem kryje się grecka nazwa fosy. Ciekawostką i jednocześnie dowodem na wielokulturowość Heraklionu jest to, że określenie wywodzi się od arabskiego wyrazu al-?andaq rab?. Tym sposobem nazwa Candia skupia w sobie wpływy trzech najważniejszych kultur kształtujących historię Krety.
http://kat.dust.pl/kreta-mapa-s26225.html
![]() data: 16-04-2012
| szczegóły
|
|
|
Kreta pogoda
Heraklion znajduje się w centralnej części północnego wybrzeża Krety. Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do tego aglomeracje jest przejazd wypożyczonym samochodem. Ze stuprocentową pewnością nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z zupełnie dobrej komunikacji autobusowej, jaka obsługiwana jest poprzez biznes KTEL. Z racji własnej wielkości , a ponadto pełnionej zadań administracyjnej Heraklion jest w doskonały metodę skomunikowany z pozostałą częścią Krety. Wzdłuż południowych obrzeży Heraklionu przebiega Nowa Droga Narodowa, która stanowi najlepszy trakt komunikacyjny łączący go z pozostałymi największymi miastami tej wyspy, czyli patrząc od zachodniego krańca wyspy z: Kissamos, Chanią, Rehymnonem, Malią, Agios Nikolaos , a ponadto Sitią. W ogromnej liczbie przypadków trasa ta nie wymaga od kierowcy większych umiejętności, gdyż jest to droga nie odbiegająca specyfikacją od polskich dróg krajowych i ekspresowych. Utrudnienia można napotkać jadąc z miasta Sitia, gdzie znaczny etap trasy E75 biegnie dawną Drogą Narodową. Też jadąc poprzez miejscowość Malia należy liczyć się z korkami, jakie tworzą pojazdy samochodowe przejeżdżające poprzez tą miejscowość. Centrum Heraklionu, podobnie jak w przypadku innych dużych miast Krety, jest labiryntem wąskich ulic, na których w znaczącej liczbie sytuacji obowiązuje ruch jednokierunkowy. Zdecydowanie odradzam zapuszczanie się samochodem w ten gąszcz uliczek. Nawet najlepsze mapy i nawigacja GPS nie będą stanowić wystarczającej pomocy w odnalezieniu się w tym labiryncie, a problemy z parkowaniem i gęsty ruch uliczny jedynie pogłębi Waszą irytację. Piesza wycieczka jest zdecydowanie najlepszym sposobem zwiedzania Heraklionu. Samochód można zaparkować w rejonie portu (na przykład. wzdłuż ulicy Leoforos Nearchou, gdzie stosunkowo łatwo wyszukać wolne miejsce), albo także na jednym z paru płatnych parkingów, jakie znajdują się na obrzeżach starego miasta.
http://www.morasko.internet24h.bialystok.pl/a/Kreta-pogoda,11519
![]() data: 21-05-2011
| szczegóły
|
|
|
Kreta pogoda
Heraklion znajduje się w centralnej części północnego wybrzeża Krety. Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do tego miasta jest przejazd wypożyczonym samochodem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z całkowicie dobrej komunikacji autobusowej, jaka obsługiwana jest poprzez zakład usługowy KTEL. Z racji indywidualnej wielkości , a ponadto pełnionej zadań administracyjnej Heraklion jest w wyborny sposób skomunikowany z pozostałą częścią Krety. Wzdłuż południowych obrzeży Heraklionu przebiega Nowa Droga Narodowa, która stanowi najlepszy trakt komunikacyjny łączący go z pozostałymi największymi miastami tej wyspy, czyli patrząc od zachodniego krańca wyspy z: Kissamos, Chanią, Rehymnonem, Malią, Agios Nikolaos oraz Sitią. Bardzo często trasa ta nie wymaga od kierowcy większych umiejętności, gdyż jest to droga nie odbiegająca standardem od polskich dróg krajowych i ekspresowych. Utrudnienia można napotkać jadąc z ośrodki miejskie Sitia, gdzie znaczny odcinek trasy E75 biegnie dawną Drogą Narodową. Też jadąc poprzez miejscowość Malia należy liczyć się z korkami, jakie tworzą auta przejeżdżające poprzez tą miejscowość. Centrum Heraklionu, tak samo jak w przypadku innych dużych miast Krety, jest labiryntem wąskich ulic, na których w większości obowiązuje ruch jednokierunkowy. Zdecydowanie odradzam zapuszczanie się samochodem w ten gąszcz uliczek. Nawet najlepsze mapy i nawigacja GPS nie będą stanowić wystarczającej pomocy w odnalezieniu się w tym labiryncie, a dylematy z parkowaniem i gęsty ruch uliczny jedynie pogłębi Waszą irytację. Piesza wycieczka jest kategorycznie najlepszym sposobem zwiedzania Heraklionu. Samochód można zaparkować w rejonie portu (przykładowo. wzdłuż ulicy Leoforos Nearchou, gdzie stosunkowo łatwo odnaleźć wolne miejsce), lub również na jednym z kilku płatnych parkingów, jakie znajdują się na obrzeżach starego ośrodki miejskie.
http://katalog.ketrzyn.net/index.php?a=szcz&id=62108
![]() data: 02-06-2011
| szczegóły
|
|
|
Kreta pogoda
Heraklion znajduje się w centralnej części północnego wybrzeża Krety. Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do tego aglomeracje jest przejazd wypożyczonym samochodem. Niewątpliwie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z całkowicie dobrej komunikacji autobusowej, jaka obsługiwana jest przez zakład usługowy KTEL. Z racji własnej wielkości , a ponadto pełnionej funkcji administracyjnej Heraklion jest w dobry metodę skomunikowany z pozostałą częścią Krety. Wzdłuż południowych obrzeży Heraklionu przebiega Nowa Droga Narodowa, która stanowi najlepszy trakt komunikacyjny łączący go z pozostałymi największymi miastami tej wyspy, czyli patrząc od zachodniego krańca wyspy z: Kissamos, Chanią, Rehymnonem, Malią, Agios Nikolaos oraz dodatkowo Sitią. Zazwyczaj trasa ta nie wymaga od kierowcy większych kwalifikacji, gdyż jest to droga nie odbiegająca standardem od polskich dróg krajowych i ekspresowych. Utrudnienia można napotkać jadąc z ośrodki miejskie Sitia, gdzie niemały etap trasy E75 biegnie dawną Drogą Narodową. Też jadąc poprzez miejscowość Malia należy liczyć się z korkami, jakie tworzą samochody przejeżdżające poprzez tą miejscowość. Centrum Heraklionu, tożsamo jak w przypadku innych dużych miast Krety, jest labiryntem wąskich ulic, na których częściej obowiązuje ruch jednokierunkowy. Zdecydowanie odradzam zapuszczanie się samochodem w ten gąszcz uliczek. Wręcz najlepsze mapy i nawigacja GPS nie będą stanowić wystarczającej pomocy w odnalezieniu się w tym labiryncie, a kłopoty z parkowaniem i gęsty ruch uliczny wyłącznie pogłębi Waszą irytację. Piesza wycieczka jest kategorycznie najlepszym sposobem zwiedzania Heraklionu. Samochód można zaparkować w rejonie portu (przykładowo. wzdłuż ulicy Leoforos Nearchou, gdzie stosunkowo łatwo wyszukać wolne miejsce), lub też na jednym z paru płatnych parkingów, jakie znajdują się na obrzeżach starego ośrodki miejskie.
http://www.swiatdzwieku.waw.pl/pogoda-na-krecie/
![]() data: 12-08-2011
| szczegóły
|
|
|
Kreta pogoda
Heraklion znajduje się w centralnej części północnego wybrzeża Krety. Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do tego ośrodki miejskie jest przejazd wypożyczonym samochodem. Ze 100% pewnością nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z całkiem dobrej komunikacji autobusowej, jaka obsługiwana jest poprzez zakład produkcyjny KTEL. Z racji osobistej wielkości , a ponadto pełnionej funkcji administracyjnej Heraklion jest w znakomity sposób skomunikowany z pozostałą częścią Krety. Wzdłuż południowych obrzeży Heraklionu przebiega Nowa Droga Narodowa, która stanowi najlepszy trakt komunikacyjny łączący go z pozostałymi największymi miastami tej wyspy, czyli patrząc od zachodniego krańca wyspy z: Kissamos, Chanią, Rehymnonem, Malią, Agios Nikolaos , a ponadto Sitią. W większości przypadków trasa ta nie wymaga od kierowcy większych kwalifikacji, gdyż jest to droga nie odbiegająca standardem od polskich dróg krajowych i ekspresowych. Utrudnienia można napotkać jadąc z ośrodki miejskie Sitia, gdzie dość duży etap trasy E75 biegnie dawną Drogą Narodową. Też jadąc przez miejscowość Malia trzeba liczyć się z korkami, jakie tworzą pojazdy samochodowe przejeżdżające poprzez tą miejscowość. Centrum Heraklionu, dokładnie tak samo jak w przypadku innych dużych miast Krety, jest labiryntem wąskich ulic, na których zazwyczaj obowiązuje ruch jednokierunkowy. Zdecydowanie odradzam zapuszczanie się samochodem w ten gąszcz uliczek. Wręcz najlepsze mapy i nawigacja GPS nie będą stanowić wystarczającej pomocy w odnalezieniu się w tym labiryncie, a kłopoty z parkowaniem i gęsty ruch uliczny wyłącznie pogłębi Waszą irytację. Piesza wycieczka jest zdecydowanie najlepszym sposobem zwiedzania Heraklionu. Samochód można zaparkować w rejonie portu (np. wzdłuż ulicy Leoforos Nearchou, gdzie relatywnie łatwo odkryć wolne miejsce), lub również na jednym z kilku płatnych parkingów, jakie znajdują się na obrzeżach starego ośrodki miejskie.
http://www.aktualnosci24.com/szcz-54833.html
![]() data: 23-02-2012
| szczegóły
|
|
|
Kreta pogoda
Heraklion znajduje się w centralnej części północnego wybrzeża Krety. Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do tego ośrodki miejskie jest przejazd wypożyczonym samochodem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z całkiem dobrej komunikacji autobusowej, jaka obsługiwana jest poprzez przedsiębiorstwo KTEL. Z racji indywidualnej wielkości oraz dodatkowo pełnionej procedur administracyjnej Heraklion jest w wspaniały sposób skomunikowany z pozostałą częścią Krety. Wzdłuż południowych obrzeży Heraklionu przebiega Nowa Droga Narodowa, która stanowi najlepszy trakt komunikacyjny łączący go z pozostałymi największymi miastami tej wyspy, czyli patrząc od zachodniego krańca wyspy z: Kissamos, Chanią, Rehymnonem, Malią, Agios Nikolaos , a dodatkowo Sitią. W większości przypadków trasa ta nie wymaga od kierowcy większych kwalifikacji, gdyż jest to droga nie odbiegająca specyfikacją od polskich dróg krajowych i ekspresowych. Utrudnienia można napotkać jadąc z aglomeracje Sitia, gdzie znaczny stopień trasy E75 biegnie dawną Drogą Narodową. Także jadąc poprzez miejscowość Malia należy liczyć się z korkami, jakie tworzą pojazdy samochodowe przejeżdżające przez tą miejscowość. Centrum Heraklionu, tak samo jak w przypadku innych dużych miast Krety, jest labiryntem wąskich ulic, na których w dużej liczbie przypadków obowiązuje ruch jednokierunkowy. Zdecydowanie odradzam zapuszczanie się samochodem w ten gąszcz uliczek. Nawet najlepsze mapy i nawigacja GPS nie będą stanowić wystarczającej pomocy w odnalezieniu się w tym labiryncie, a dylematy z parkowaniem i gęsty ruch uliczny jedynie pogłębi Waszą irytację. Piesza wycieczka jest kategorycznie najlepszym sposobem zwiedzania Heraklionu. Samochód można zaparkować w rejonie portu (na przykład. wzdłuż ulicy Leoforos Nearchou, gdzie relatywnie łatwo znaleźć wolne miejsce), albo także na jednym z paru płatnych parkingów, jakie znajdują się na obrzeżach starego ośrodki miejskie.
http://katalog.7dzien.pl/2031/kreta-pogoda/
![]() data: 09-03-2012
| szczegóły
|
|
|
Kreta wczasy
Na Krecie odbywa się wiele imprez kulturalnych. Wyjątkowo latem bogata oferta obejmuje m.in. teatr klasyczny i współczesny, balet, operę, jazz i muzykę klasyczną. W różnorakich zakątkach wyspy odbywają się festiwale i festyny związane z obchodami miejscowych świąt. W czerwcu odbywa się Festiwal Wina w Rethymnonie, latem Festiwal Iraklioński, w połowie sierpnia Festiwal Rodzynek w Sitii, a w październiku Festiwal Kasztanów w Elos. W drugiej połowie lipca w Ogrodach Publicznych Adeliaos Kampos odbywa się niepowtarzalna impreza - Festiwal Wina. Kiedy zapada zmrok, a wokół rozlegają się dźwięki greckiej muzyki, uczestnicy tego festiwalu (wejściówka jest płatna) raczą się niezliczonymi ilościami wspaniałego wina. Powinno się pamiętać o zabraniu własnych naczyń! Dyskotek w aglomeracjach czy kurortach nie należy długo poszukiwać, same zapraszają gości światłami neonów i dźwiękiem muzyki. Do Hersonissos - kreteńskiej Ibizy, każdego roku zjeżdżają się tłumy młodych ludzi na festiwal muzyki techno - Kreta Arena. Tutejsza nadmorska promenada znana jest ze prywatnych kawiarenek, barów, typowo greckich tawern i dyskotek. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy Krety uwielbiają spędzać wieczory przy muzyce, szczególnie kreteńskiej - na przeróbek wesołej i smutnej.
http://www.kata.euro-biznes.pl/e/Kreta-wczasy,2537
![]() data: 23-05-2011
| szczegóły
|
|
|
Kreta wczasy
Na Krecie odbywa się wiele imprez kulturalnych. Zwłaszcza latem bogata oferta obejmuje m.in. teatr klasyczny i współczesny, balet, operę, jazz i muzykę klasyczną. W różnych zakątkach wyspy odbywają się festiwale i festyny powiązane z obchodami miejscowych świąt. W czerwcu odbywa się Festiwal Wina w Rethymnonie, latem Festiwal Iraklioński, w połowie sierpnia Festiwal Rodzynek w Sitii, a w październiku Festiwal Kasztanów w Elos. W drugiej połowie lipca w Ogrodach Publicznych Adeliaos Kampos odbywa się jedyna w swoim rodzaju impreza - Festiwal Wina. Kiedy zapada zmrok, a wokół rozlegają się dźwięki greckiej muzyki, uczestnicy tego festiwalu (wejściówka jest płatna) raczą się niezliczonymi ilościami wspaniałego wina. Trzeba pamiętać o zabraniu własnych naczyń! Dyskotek w ośrodkach miejskich czy kurortach nie powinno się długo szukać, same zapraszają gości światłami neonów i dźwiękiem muzyki. Do Hersonissos - kreteńskiej Ibizy, każdego roku zjeżdżają się tłumy młodych ludzi na festiwal muzyki techno - Kreta Arena. Tutejsza nadmorska promenada znana jest ze indywidualnych kawiarenek, barów, typowo greckich tawern i dyskotek. Zarówno turyści, jak również mieszkańcy Krety uwielbiają spędzać wieczory przy muzyce, wyjątkowo kreteńskiej - na zmian wesołej i smutnej.
http://www.katalog.sosnowiec.net-80.pl/kreta-wczasy-s28256.html
![]() data: 18-06-2011
| szczegóły
|
2
0
0
0
0
0Dodaj nową stronę:

